Święcenia Lektorów w Paradyżu 10.05.2014r.

W sobotę 10 maja w Seminarium Duchownym w Gościkowie – Paradyżu ksiądz biskup wyświęcił ministrantów na lektorów. Miło donieść, że 5 naszych ministrantów odbyło kurs lektorski i przyjęło święcenia z rąk księdza biskupa Stefana Regmunta. Są to: Ciesielski Dominik, Dubicki Michał, Jasielski Jędrzej, Świąder Dawid i Ząbek Tomasz. Życzymy nowym lektorom umiłowania Pisma Świętego i świętej posługi lektorskiej. Podczas tej uroczystości każda parafia przyjęła kopię cudownego obrazu Matki Bożej Paradyskiej z ministrancką modlitwą o powołania kapłańskie. Kopia ta zawiśnie w zakrystii, aby służący do mszy św. odmawiali tę modlitwę przed i po nabożeństwie i za przyczyną Matki Bożej wypraszali łaski powołania do Służby Bożej.

dsc_0000dsc_0001dsc_0003dsc_0004dsc_0005dsc_0006dsc_0007dsc_0008